Explore Sweden Monster – Atlantic 2 Baltic

Explore Sweden Monster – Atlantic 2 Baltic tai 2010 Liepos 9-17 dienomis Skandinavijoje vykusios multisporto varžybos, kuriose dalyvavo ir lietuvių komanda. Per 7 dienas 7 valandas ir 7 minutes įveikė “Explore Sweden Monster 2010” varžybų distancija be jokių motorinių transporto priemonių pagalbos.

“Šiam žygiui skirsime visas savo jėgas. Norime pabaigti trasą ir įrodyti, jog netgi mažos šalies sportininkai gali mesti iššūkį tokio lygio ištvermės varžyboms ir jas įveikti”, – prieš varžybas sakė lietuvių komandos kapitonas Dainius Mačiulis. Optimistiškai nusiteikęs sportininkas kelialapį savo komandai į šias varžybas iškovojo, kai laimėjo sostinėje vykusias ištvermės varžybas “Vilnius Challenge 2010“.

Explore Sweden Monster 2010” varžybos tapo tikru ištvermės išbandymu jų dalyviams. Tikslią trasą visi dalyviai sužinojo tik prie starto linijos. Komandų išbandymai prasidėjo Atlanto vandenyno pakrantėje, esančioje Lofoteno gyvenvietėje Norvegijoje. Po to keliautojai ir varžybų dalyviai persikėlė į Švediją ir finišavo šiaurinėje Baltijos jūros pakrantėje Pitea mieste. Viso dalyviai įveikė apie 800 kilometrų.

Lietuvių komandą “Robinzonada Adventure Team” sudarė trys lietuviai – Dainius Mačiulis (kapitonas), Marijus Rindzevičius ir Svajūnas Ambrazas. Visi jie – patyrę sportininkai kalnų dviračių, slidinėjimo, orientavimosi, maratonų bėgimo ir kitose sporto šakose. Ketvirtasis narys – daugkartinė Latvijos kalnų dviračių maratonų nugalėtoja – Mara Leitane.

Iki šiol panašaus pobūdžio ir trukmės ištvermės varžybose yra dalyvavę tik keletas lietuvių. Komanda “Robinzonada Adventure Team” pirmieji lietuviai per savaitę įveikę 800 km ilgio maršrutą, nesinaudodami jokiomis motorinėmis transporto priemonėmis.

Trumpai apie multisportą

Multisportas – tai komandinis sportas, jungiantis kelias sporto šakas: trekingą, dviračius, baidares, alpinizmą ir t.t. Tai ištvermės sportas, nes paprastai varžybos vyksta nuo 1 iki 10 ir daugiau parų. Dažniausiai pasaulyje vykstančiose tokio tipo varžybose turi dalyvauti mišrios sudėties komandos, susidedančios iš 4 asmenų.

Apie “Robinzonada Adventure Team” komandos narius

Dainius Mačiulis. Orientavimosi sporto atstovas, dalyvauja multisporto varžybose nuo 2001 m. Per paskutinius metus laimėtos visos organizuojamos multisporto varžybos Lietuvoje ir keletas varžybų Latvijoje. Tarp kitų sportinių pasiekimų galima paminėti 2006 m. Europos radijo orientavimosi čempionato 1 vietos laimėjimą ir 2006 m. Lietuvos duatlono čempionato (bėgimas ir dviračiai) 3 vietos laimėjimą.

Mara Leitane. Mara Leitane pagal reitingą yra antra iš pajėgiausių Latvijos kalnų dviračių sportininkių. 2009 m. rudenį Mara tapo nugalėtoja 55 km Latvijos bėgimo kalnais ir miško takeliais maratone. 2008 m. 24 valandų orientavimosi sporto varžybose, kitaip dar vadinamose rogaining, pasaulio čempionate, iškovota 2 vieta.

Marijus Rindzevičius. Slidinėjimo lygumų slidėmis atstovas. Mėgstamiausios Marijaus varžybos yra klasikinio slydimo stiliaus maratonai. Tarptautinės slidinėjimo federacijos organizuojamuose FIS slidžių maratonuose Marijus būna tarp 20 geriausiųjų. Sportininkas yra iškovojęs 3 vietą Europos žiemos triatlono čempionate (bėgimas, dviračiai ir slidės). Komandos nariai Marijus ir Svajūnas tituluojami geriausiais Lietuvos bėgimo kalnais sportininkais, taip pat dalyvavo ir pasaulio bėgimo kalnais čempionate.

Svajūnas Ambrazas. Orientavimosi sporto atstovas, turintis daugiau kaip 20 Lietuos orientavimosi čempiono titulų. Svajūnas taip pat yra iškovojęs ir 2 aukso medalius Lietuvos lengvosios atletikos čempionatuose. Lietuvos bėgimo kalnais čempionas, bėgimo 1001 laiptelio į Europos prekybos centrą rekordininkas. Čia jis 10 sekundžių aplenkė olimpinį vicečempioną Andrejų Zadneprovskį.

oficialus puslapis : http://www.exploresweden.se
Vidmanto Balkūno fotografijos iš varžybų : http://blog.lrytas.lt/foto

Tema: Adventure race , Sportas

Atsakyti

El. paštas neviešinamas Privalomi laukeliai pažįmėti *

Tekste Jūs galite naudoti šiuos HTML kodus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*