Paskelbta temoje: Operatoriaus kelionės

Nebandykite to pakartoti namie arba pasitarikte su gydytoju arba vaistininku.
Pradžia skamba kiek pompastiškai, tačiau taip ir yra iš tikro.
Atrodytų, kas čia tokio? Sėdi ant motociklo ir ramiai sau važiuoji 6 020 km… Viskas taip, tačiau šį atstumą sugalvojau įveikti per imanomai trumpą laiką ir tai pavyko padaryti per 55 val. 55 min. Tai yra kelionė, be nakvynės ir sustojimų poilsiui kiek daugiau negu dvi paras. Būtent todėl, pirmas dalykas, ką aš akcentuoju – jokiu būdu nebandykite to pakartoti.
DCIM101_VIRB
O dabar – apie viską iš eilės.
Man patinka važiuoti. Gal sakyčiau vairuoti. Automobiliu esu nuvažiaves ne vieną šimtą tūkstantį kilometrų. Visai nesenai pradėjęs vairuoti motociklą su juo nuvažiavau jau daugiau nei 100 000 km. Ir toli gražu ne visi kilometrai nuvažiuoti gerais keliais. Kaip kilo šios kelionės ideja? Ji nėra nei nauja, nei originali. Šią idėją pasiskolinom iš trijų britų, kurie nuo Nordkapo iki Tarifos su „Lexus“ automobiliu nuvažiavo per 55val. 30min.Tad sugalvoję pagerinti britų pasiekimą, dar 2011 metais sėdome į Hyundai i40 automobilį ir tą patį atstumą įveikėme per 52val.35min. Pagerinti britų rezultatą leido tikslus ir kruopštus maršruto planavimas Planavimas davė savo, rezultatą pavyko pagerinti, Tačiau kelionė buvo… “nuobodi”.

„Automobilyje sėdėjo trys vairuotojai, kurie šį maršrutą galetų įveikti po vieną. Būtent todėl praėjusiais metais nusprendėme važiuoti dviese – Vitoldas automobiliu, aš – motociklu. Viskas vyko puikiai, judėjome greitai, tačiau po 4 200 km kelio sulūžo mano motociklo Honda VFR1200 kardano kryžmė, tad kelionę Vitoldas baigė vienas. Mano motociklo remontas užtruko, o vėliau Honda atšaukė visą VFR partiją keisti detales, kurios tikėtina nebuvo paskaičiuotos tokiems ilgiems atstumams.
Kadangi kelionei, sutrukdė tik techninis gedimas, šiais metais nusprendžiau rekordo siekti iš naujo. Suvesti su keliu senas sąskaitas.
Startui vėl buvo pasirinkta liepos pradžia – laikas, kai jau net Norvegijoje šilta, o Europos keliuose dar nelabai daug turistų.
nkp-trf-2016 041
Pagrindinis uždavinys buvo saugiai, važiuojant bendro naudojimo keliais ir leistinu greičiu, bet tuo pat metu – kaip galima greičiau – įveikti didesnį negu 6 000 km atstumą. Į kelionę buvo pasiimti tik patys būtiniausi daiktai:
navigacija „Garmin Montana 610“. Vienareikšmiįkai Garmin yra navigavimo lyderis. Tad siekiant auksčiausių rezultatų aš naudoju tik Garmin produktus.
nkp-trf-2016 014
video kamera Garmin Virb XE. Geriausia kamera motociklininkams. Didžiausias pliusas pries konkurentus tai, kad jai galima pajungti pastovų maitinimą neprarandant hermetiškumo, kas labai aktualu važiuojant per lietų ar dulkes.
nkp-trf-2016 034
REV’IT lietaus drabužis. Apie keliones be kokybiško lietaus drabužio aš negalėčiau net pagalvoti. Galima važiuoti su pačia geriausia apranga, kuri saugo jus nuo lietaus tačiau važiuojant ne valandą ir net ne dvi, o devynias ar dešimt lietuje anksčiau ar vėliau vanduo po spaudimu vistiek prasisunkia pro visus įmanomus plyšelius. Lietaus drabužis taip pat padeda ir važiuojant labai šaltu oru, kaip papildoma apsauga nuo šalto vėjo.
revit_rainsuit_pacific_h2_o_neon_yellow_black_zoom
Dar vienas REV’IT produktas be kurio aš ateityje neišvažiuosiu į kelionės yra REV’IT liemenė-kondicionierius. Nerašysiu ilgų liaupsių šiam nesenai atrastam “stebūklui”, tik užduosiu klausimą: ar jūs įsivaizduojate šiais laikais kelionę automobiliu po ispanijos pietus be kondicionieriaus?.. tad kodėl jūs vis dar važinėjate motociklu be jo ?.. Jei anksčiau temperatūrai pakilus virš +30, o važiuojant lėčiau ir dar prie žemesnės temparatūros atsirasdavo diskomfortas, pradėjus naudoti kondiciuonierių net ir prie +39 jaučiausi pakankamai gerai ir nebežvilgčiodavau i motociklo termometrą kas kelias minutes, kad pasidžiaugti temperatūrai nukritus bent vienu laipsniu. O naudojimas daugiau nei paprastas. Tereikia šią liemenę suvilgyti vandenyje ir išgręžus apsirenkti po moto apranga. Aš kelionės metu degalinėje nusipirkdavau pusės litro buteliuką vandens ir jis supildavau į plastikinį maišelį su liemene. Tiek vandens pilnai pakanka 2-3 valandoms prie +35-40 laipsnių. Esant vėsesniems orams galite reguloiuoti temperatūrą atsegant ar užsegant ventiliacines angas savo moto aprangoje. Ne kiekvienas važiuoja į Ispaniją ar Italiją tačiau ir Lietuvoje važinėti net ir prie +25 kur kas maloniau, kai nereikia prakaituoti.
Cooling Products - Accessories
na ir atsarginis degalų bakelis bei 3 litrų vandens gertuvė . Nebuvo imta jokių miegmaišių, jokių palapinių. Spartietiška 55 valandų avantiūra.
Kelionės metu maitinausi riešutais ir vandeniu. Tik pirmąją naktį išgėriau puodelį kavos, nes degalinėje nebuvo nei sultinio, nei arbatos, o man reikėjo sušilti po 200 km kelio pliaupiant lietui ir esant minimaliai pliusinei temperatūrai.
Kai planuoji nemiegoti dvi paras, labai svarbu, kad organizmas ir smegenys būtų kaip galima mažiau apkrauti. Tada jie nepavargs ir galės „dirbti“. Iškart po kelionės sulaukiau priekaištų, kad lėkdamas dvi paras be miego rodau blogą pavyzdį. Todėl ir sakau – nebandykite to pakartoti patys. Aš save pažįstu, žinau savo ribas, todėl ir ryžausi šiam rekordui. Tikrai nebūčiau be miego važiavęs savaitę… Dabar važiavau tiek, kiek organizmas leido, nors įveikęs trasą supratau, kad galėjau atvažiuoti dar greičiau. Labiausiai trukdė maždaug trečdalį laiko purškęs ir greitį ribojęs lietus. Esant geram orui, tuos 6 020 km. galima įveikti per tas pačias 52 valandas, per kurias nuvažiavome automobiliu.“
„Dar viena svarbi taisyklė planuojant ilgą važiavimą tolimais maršrutais – judėti bendru su srautu greičiu. Kuo mažiau manevrų, tuo mažiau apkrovimo smegenims. Skandinavijoje tai buvo labai paprasta, nes ten eismas mažiau intensyvus. Tiesa, tenka saugotis į kelius išeinančių elnių bandų. Nemaloniai nustebino Vokietija. Pastaraisiais porą metų stebiu „elgesio keliuose blogėjimo“ tendenciją. Jeigu anksčiau visi būdavo mandagūs ir draugiški, dabar automobilių vairuotojų, nematančių ar nepraleidžiančių kitų automobilių ar motociklininkų skaičius nuolat auga. Galbūt tam turi įtakos sparčiai augantis Vokietijos gyventojų skaičius… Ne kiekvienas vokietis, kuris vairuoja automobilį su vokiškos registracijos numeriais. Užtat Prancūzija ir Ispanija – tikras rojus tiek motociklininkams, tiek ir motorolerių vairuotojams. Neabejotinai tai lemia šiltų pietų šalių klimatas ir dviračių transporto priemonių gausa. Čia visi automobilių vairuotojai mandagūs ir draugiški. Būtent todėl pasiekęs kelionės tikslą – Tarifą – leidau sau porą dienų pasimėgauti Ispanijos saulę ir keliais.“
Nors rekordas važiuojant motociklu iš Nordkapo į Tarifą ir pasiektas, Gineso rekordų knyga nebefiksuoja rekordų pasiektų bendro naudojimo keliuose. Kaip ir kitų rekordų, kurių neimanoma pagerinti. Nuvažiavus iš Kauno į Vilnių maksimaliu leistinu greičiu jūsų rekordo nepavyktu pagerinti nepažeidžiant kelių eismo taisyklių. Ilgose distancijose yra daugiau faktorių nuo kurių priklauso galutinis rezultatas, tad šios keliones rezultata dar galima pagerinti net ir neviršijant leistino greičio. Galima daryti mažiau sustojimų, galima daryti juos trumpesnius, jei tose vietose, kur važiavau lyjant lietui, šviestų saulė galėtumete važiuoti greičiau.
Bet vistik pasitarkite … jei ne su gydytoju ar vaistininku tai bent su manimi. Mielai pasidalinsiu savo patirttimis.
Dalis patarimų buvo aprašyti po pernykščio važiavimo nuo Nordkapp iki Liono: https://operatorius.lt/4200-kilometru-be-poilsio/

Nordkapp – Tarifa, 6020 km. 55 val. 55 min.

Tema: 2016: Nordkapp-Tarifa , Motociklai , Naujienos, informacija , Operatoriaus kelionės , Straipsniai, publikacijos , aut. Aidas Bubinas

Марокко — это государство на северо-западе Африки. От Литвы до Марокко более чем 4000 километров, но сегодня у вас есть возможность добраться до Марокко за один день вместе со своим любимым железным конём.

План путешествия:

2017.01.03 – прилет в Малагу
2017.01.16 – вылет из Малаги

Мотоциклы мы сдаём на терминал в Вильнюсе, Таллине или другом городе за 2-4 недели до старта в Малаге (время уточнять у сотрудников DSV). Полёт до Малаги, ночёвка в Малаге или Тарифе – и вы уже в Африке!
А что там?
Марокко настолько большой, что сразу неясно, с чего начать и как продуктивнее использовать время отдыха. За две недели каникул вам точно не удастся увидеть всё, но можно выбрать, что вас привлекает больше — города, природа или жизнь местных жителей. И по этим приоритетам уже прокладывать маршрут.
Наши приоритеты:
Природа и аутентичность Марокканской культуры.
Фес, Мекнес, долина Дадес, ущелье Тодра, самый южный город Римской империи — Волюбилис, пустыня Сахара, масло Аргана, Касабланка, песчаные пляжи, океан, берберы, джин и другие чудеса ну и несомненно еда. Марокканскую кухню долго рассматривали как одну из самых разнообразных кухонь в мире, из-за взаимодействия Марокко с внешним миром в течение многих столетий. Кухня Марокко соединяет в себе традиционные элементы арабской, берберской, мавританской, ближневосточной кухни, а также влияние на неё оказали средиземноморские, африканские, иберийские и еврейские кухни. Одни из самых популярных блюд марокканской кухни — таджин и кускус.

Но, может быть, лучше, чем слова, вам расскажут несколько фотографии из моей поездки по Марокко.

DCIM100MEDIADJI_0341.JPG
DCIM100MEDIADJI_0320.JPG
DCIM100MEDIADJI_0303.JPG
DCIM100MEDIADJI_0284.JPG
DCIM100MEDIADJI_0258.JPG
DCIM100MEDIADJI_0244.JPG
DCIM100MEDIADJI_0279.JPG
africa-all-big 392
africa-all-big 375
africa-all-big 344
africa-all-big 339

Стоимость поездки:
Окончательную сумму сосчитайте сами.
1. Как гарантию вашей поездки вам необходимо сделать перевод 600 евро. За эти деньги вы получаете транспортировку мотоцикла Вильнюс-Малага-Вильнюс (цена транспортировки из других городов будет отличатся, и её надо уточнять), короткий видео ролик про путешествие, путеводитель, советы до и во время поездки, если у вас нет такого опыта путешествия или анекдоты и рассказы про другие поездки, если у вас есть опыт.

Кроме того, появятся дополнительные расходы:
2. Билеты на самолет до Малаги – примерно 200 евро.
3. Паром из Испании в Марокко и обратно – 100 евро.
4. Еда – около 20 евро / день.
5. Ночлег – 30 евро / сутки
6. Топливо – 200 евро.
7. Призы, сюрпризы, экскурсии, массажные салоны по запросу :)…

Цены являются ориентировочными, но вполне вероятно, что окончательная сумма для одного человека на мотоцикле составит около 1800 евро, плюс 1000 евро на пассажира (если такой имеется).

Для получения дополнительной информации о поездке и бронировании, пожалуйста, свяжитесь +370 657 66770 или aidas@bubinas.lt или www.facebook.com/aidas.bubinas/

Tema: Motociklai , Naujienos, informacija , Operatoriaus kelionės , Straipsniai, publikacijos , aut. Aidas Bubinas

23»