Žymų archyvas: aplink lietuvą

Turbūt jau net ir vaikams aišku kas yra APL ir apie tai, kad mintis apkeliauti Lietuvą perimetru kuo arčiau valstybinės sienos kilo a.a. Enduro klubo prezidentui Linui Ramanauskui dar gūdžiais 2004-taisiais, taip pat žino kiekvienas save gerbiantis enduristas.  Šiais laikais niekas nebevažiuoja po  700–800 km. per dieną, bet tikriausiai ne todėl, kad vyrai silpnesni 🙂 tiesiog šį malonumą bandoma “ištempti” į kuo ilgesnį laiko tarpsnį. Deja, aš šįmet padariau klaidą planuojant savo darbotvarkę ir kadangi tai dariau prieš gerą pusmetį, pražioplinau APL’o datą ir tuo metu, kai turėjau važiuoti su šaunia kompanija aplink Lietuvą, su kita šaunia kompanija lipau į Monblano kalną. Na, bet pažadėjau pats sau kitąmet nebelipti antrą kartą ant to paties  grėblio ir APL 2014 važiuoti nuo pradžios iki galo, o ne taip, kaip šiais metais nuo antros dienos ryto iki antros dienos vakaro. Bet, vadovaujantis senu seno enduristo pasakymu – geriau mažiau nei nieko, spėjau ir su kamera palakstyti šių metų APL’o operatorių Edą pafilmuoti ir su fotoaparatu pamojuoti. Tad jūsų dėmesiui jau neabejotinai matytas antros dienos filmukas ir mano filmuoti Edo pasivažinėjimai “Varadero alėjoje” ir keletas fotografijų iš antrosios dienos.

apl_operatoriusLT 1

apl_operatoriusLT 2

apl_operatoriusLT 3

apl_operatoriusLT 4

apl_operatoriusLT 5

apl_operatoriusLT 6

apl_operatoriusLT 7

apl_operatoriusLT 8

apl_operatoriusLT 9

apl_operatoriusLT 10

apl_operatoriusLT 11

apl_operatoriusLT 12

apl_operatoriusLT 13

apl_operatoriusLT 14

apl_operatoriusLT 15

apl_operatoriusLT 16

apl_operatoriusLT 17

apl_operatoriusLT 18

apl_operatoriusLT 19

apl_operatoriusLT 20

apl_operatoriusLT 21

apl_operatoriusLT 22

apl_operatoriusLT 23

apl_operatoriusLT 24

apl_operatoriusLT 25

apl_operatoriusLT 26

apl_operatoriusLT 27

apl_operatoriusLT 28

apl_operatoriusLT 29

apl_operatoriusLT 30

apl_operatoriusLT 31

apl_operatoriusLT 32

apl_operatoriusLT 33

apl_operatoriusLT 34

apl_operatoriusLT 35

apl_operatoriusLT 36

Tema: Naujienos, informacija , Straipsniai, publikacijos

APL – tai kelionė „enduro“ stiliaus motociklais aplink Lietuvą jos perimetru. Šeštadienį, birželio 30 dieną Vilniuje nuo „Forum Palace“ startavę motociklai išriedėjo link Medininkų. Šiemet į devintąjį APL susirinko daugiau nei 60 motociklų. Pirmosios dienos finišas – ežerų apsuptuose Zarasuose.
Mintis apkeliauti Lietuvą perimetru kuo arčiau valstybinės sienos kilo a.a. Enduro klubo prezidentui Linui Ramanauskui 2004 m. Pirmieji į kelionę išsiruošė vos keli bendraminčiai. Tuomet iš viso dalyvavo 6 motociklai, kuriems kasdien teko įveikti po 700–800 km, anksti ryte atsikėlę motociklininkai kitą nakvynės vietą pasiekdavo ne anksčiau kaip vidurnaktį. Apjuosę Lietuvą vos per tris dienas keliautojai grįžo kupini įspūdžių ir iškart suprato, kad ši kelionė taps tradicine. Kitąmet į Enduro klubo suorganizuotą APL kelionę (visi enduro motociklų mylėtojai ją vadina tiesiog APL‘u) išsiruošė daugiau motociklų, paskui dar daugiau, ir dar… Dabar kasmet susirenka po 40–50 keliautojų… O ir kelionės trukmė dabar septynios dienos.
Siekiant užsibrėžto tikslo – rasti pravažiavimą kuo arčiau sienos – tenka važiuoti smėliu, balomis, purvu, provėžų išvagotais pievų keliais, puriais žvyrkeliais, apaugusiais miško keliukais, įveikti įvairias iškilusias kliūtis… O toks kelias – džiaugsmas enduro stiliaus motociklams ir jų vairuotojams. Juk ne veltui lotyniškas žodis „enduro“ reiškia „ištvermė“. Tad APL tapo savotišku jėgų išbandymu kiekvienam enduristui, garbės reikalu, maloniu poilsiu, keliavimu, kurio metu galima pamiršti visus buitinius ir darbinius rūpesčius ir atsidėti Lietuvos grožio tyrinėjimui ir kovai su gamtos paruoštomis kliūtimis.
Šiais metais APL kelionės organizatoriai nusprendė prie APL kelionės prijungti dar vieną projektą, skirtą turizmo mėgėjams – pažintinį APL. Šios kelionės tikslas ne važiuoti kuo arčiau sienos, o važiuojant aplink Lietuvą kuo geriau pažinti ją, aplankyti dėmesio vertus gamtos, architektūros, dailės objektus, muziejus. Žinia, kad gyvendami Lietuvoje ne visada ją pažįstame. Keliaujame po Turkiją, Egiptą, Ispaniją, Prancūziją, stebimės įspūdingais jų statiniais ir gamtos stebuklais ir galvojame, kad ką jau, šitoje mažoje mūsų Lietuvėlėje nėra ką pamatyti. Ir labai klystame – nors gamta ir architektūra čia kukli, daugelis dvarų smarkiai apleisti, visgi į ką pasižiūrėti turime. Vienur graži bažnyčia, kitur įdomi istorija, netikėtas muziejus ar gamtos pasižaidimai. Ir viskas maža ir jauku – lietuviška…
aut. Sigita Emilė Stankevičiūtė

Kelionės video galite pažiūrėti: https://operatorius.lt/apl-2012-kelione-aplink-lietuva/

Tema: 2012: Aplink Lietuvą , Naujienos, informacija , Straipsniai, publikacijos