Žymų archyvas: dipolio iššūkis

Dipolio iššūkis 2012. Tai išbandymas nuotykių ieškotojams, keliautojams, irkluotojams, sportininkams ir visiems, kurie negali gyventi nelaužydami gyvenimo stereotipų. Tai apie 170 km vandens, šalčio, akmenų, slenksčių ir rėvų. Tai apie 24 val. psichoemocinių ir fizinių išbandymų. Tai laikas, kurį Jūs gyvensit ir išgyvensit.

Daugiau informacijos operatoriaus kelionių tinklapyje – dipolio išūkis

Operatorius.lt: Timūras Augucevičius
Montažas: Eduardas Bareika

Tema: Adventure race , Sportas , aut. Timūras Augucevičius

Kaip viskas gimė?
Linas Samaška “Robinzonas”  gūdžiais 2010 metais paprašė nufilmuoti jį bekviečianti visus į linksmą ir lengvą savaitgalinį pasiplaukiojima nuo Vilniuaus iki Kauno. Na kaip tarėm taip ir padarėm. Papasakojo, kaip kieta yra plaukti naktį ir gasdinti vargšus bebrus. Panašu kad šis kreivas  filmukas taip užkabino kelias dešimtis žioplių, kad jie nusprendė pasirašyti šiai avantiūrai. Graudu žiūrėti į visą naktį nevalgiusius, nemiegojusius ir nekakojusius irkluotojus nusprendusius išgasdinti savajį bebrą. Tamsu, tamsu ir dar kartą tamsu … ką čia ir bepridursi. Ne pats dekingiausias renginys fimavimui. Nuo pat starto iki pat finišo lydi tamsa ir tik patys ištvermingiausieji , nepatingėje irkluoti kokias 24 valandas sugeba finišuoti šviesoje.

Atsibodus lakstyti krantais 2012 metais nusprendžiau ir aš sėsti į baidarę ir pabaidyti tuos bebrus. Nors ir  dalyvaves varžybose kitoje barikadų pusėje  prieš sėdant į baidarę kila aibės klausimų apšvietimas, maistas, mityba, apranga, pavojai, pasiruošimas, bet viskas sprendžiama paskutinę arba beveik paskutinę dieną. Žinoma maratonas neeilinis, plaukimas vyksta naktį, beveik parą laiko, naktį būna minusinė temperatūra, yra pavojingų rėvų, lapkričio vanduo upėje beveik ledinis, rūkas ir fizinis krūvis ir jus manote, kad galite mane išgasdinti tokiais skiedalais? Jei manęs dabar paklaustumėte ar plaukti ar ne atsakymą tikriausiai žinote.
Nukrypsiu nuo plaukimo temos link kalnų. Dažnas klausimas – koks turi būti pasiruošimas kopiant į Monblano kalną….jokio. Kaip jokio ?.. kojas rankas turi ? vadinasi gali užlipti. Visą kita yra musu galvose ir tik jose. Užkirsdamas kelią spekuliacijoms šia tema pasakysiu, kad aš neapsiriboju vieninteliu pasakymu “jokio” … po to seka ilga ir nuobodi instrukcija ko vis tik reikia, kad sėkmingai ne tik suliptum, bet ir nuliptum. Grįžtant prie Dipolio reikia tik rankų (net kojos nebutinos) ir galvos. Pastarosios reikia net labiau nei rankų. Nes tik nuo jos priklauso pasieksite finišą ar išlipsite pirmame kontroliniame punkte prisisioje į kelnes ar sėdėsite su vyrais pirtelėje prie Lampėdžių ar bėgsite skustis mamai. Taip jums bus šalta, šlapia, sunku ir nepatogu, bet tai jums gali būti vienas iš isimintiniausiu jusų gyvenimo nuotykių. Ir tik nuo jusų priklauso ar jūs išgasdinsite savo bebrą ar bebras jau išgasdino jus. Daugiau informaciojos apie šį 170 kilometrų, 24 valandų plaukimą lapkričio mėnesio viduryje galite rasti dipolioissukis.lt

Tema: Naujienos, informacija , Straipsniai, publikacijos

2