Žymų archyvas: patruliai

Daugėjant teisės pažeidimų ir didėjant nusikalstamumui, didėja rizika, susijusi su pasipriešinimu policijos pareigūnui. Elektros impulsinis prietaisas- TASER, nėra policijos šaunamojo ginklo pakaitalas, tačiau ypatingais atvejais policijos pareigūnas, įvertinęs galimą riziką ir pasekmes, gali naudoti elektros impulsinį prietaisą TASER, kad būtų išvengta šaunamojo ginklo naudojimo. Prietaisas TASER gali būti naudojamas agresyviems, apsvaigusiems nuo alkoholio, narkotikų ar kitų psichotropinių medžiagų, nestabilios psichikos, neprognozuojamai pavojingai besielgiantiems ir kitokiems teisėtų policijos reikalavimų nevykdantiems, pavojų sau, policijos pareigūnams ar tretiesiems asmenims keliantiems pažeidėjams sutramdyti ir sulaikyti bei apsiginti ar kitus apginti nuo agresyvių gyvūnų.
Kiekvienas prietaisas TASER ir keičiami prietaiso TASER užtaisai turi nesikartojantį serijinį numerį. Šio prietaiso viduje įmontuota neištrinama ir nekeičiama duomenų bazė, kurioje kaupiama informacija apie kiekvieną prietaiso TASER panaudojimą.
TASER iš keičiamo užtaiso iššauna du prie laidų pritvirtintus kontaktinius zondus. Zondams iššovus, aplinkui pasklinda daugybė smulkių spalvotų popierėlių su panaudoto užtaiso serijos numeriu. Zondams pasiekus kūną, dviem izoliuotais laidais perduodami aukštos įtampos impulsai, kurie priverčia raumenis nevalingai susitraukinėti ir kelia skausmą. TASER turi įmontuotą lazerinį taikiklį ir išorinį taikiklį, kurie padeda pataikyti viršutiniu zondu į taikomą vietą.
Panaudoto prietaiso TASER zondai, pabuvoję kūne, gali būti užkrėsti per kraują perduodamomis ligomis, todėl liečiant juos turi būti dėvimos guminės pirštinės ir elgiamasi taip, tarsi jie būtų užkrėsti. Iš kūno ištraukti zondai turi būti įkišami smailais galais į panaudoto užtaiso ertmes, kuriose prieš tai buvo laidai
Nors „TASER“ elektrošoko pistoletai priskiriami prie nemirtino poveikio ginklų, „Amnesty International“ duomenimis nuo 2001-ųjų iki 2008-ųjų rugpjūčio sulaikymo metu nuo jų mirė daugiau nei 300 žmonių, praneša „Sky News“. Kiek žmonių mirtų sulaikymo metu panaudojus kovinį ginklą žiniasklaida neskelbia.

Tema: Policija

Anaiptol ne visi kadrai nufilmuoti dirbant su policijos patruliais patenka į TV3 laidą “farai” . Filmukas sumontuotas iš vieno naktinio budėjimo medžiagos.

Tema: Policija